Czy transport zwłok do Polski to rzecz możliwa do wykonania?

Kiedy stracimy kogoś bliskiego z rodziny, z pewnością zastanawiamy się, czy transport zwłok do Polski jest możliwy. Oczywiście, jest on jak najbardziej możliwy, jednak jeśli chcemy go wykonać samodzielnie, musimy stawić się w danym kraju osobiście. Inaczej jest jednak w momencie, kiedy transport zwłok do Polski powierzymy zakładowi pogrzebowemu. Zapraszamy!

Na czym polega różnica?

Różnica podczas współpracy jest stosunkowo prosta. Jeśli transport zwłok do Polski realizuje międzynarodowy zakład pogrzebowy, wtedy na jego barkach jest to, aby przygotować wszystkie kwestie, zaczynając od formalności, aż po transport. Dodatkowo, takiej firmie udzielamy pełnomocnictwa pod względem wydania i transportu zwłok. Jeśli żadne kwestie prawne nie staną na przeszkodzie, zakład pogrzebowy do 7 dni załatwi formalności i transport, a ciało bliskiego będzie w kraju.

Czy więc warto skorzystać z tej usługi?

Jeśli nie chcemy dokładać sobie dodatkowego stresu i niepotrzebnych kwot za loty, lepiej współpracować z firmą, która zajmie się w całości za nas, sprowadzeniem zwłok z zagranicy. Tym bardziej w momencie, w którym współpracujemy z normalnym zakładem pogrzebowym, który ma zoptymalizowany cały proces sprowadzania zwłok z zagranicy.